به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از  خراسان رضوی، همایش ملی نماز در فرهنگ رضوی از سری برنامه‌های چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) آذرماه سال جاری  برگزار خواهد شد.
بنابر این گزارش، این همایش با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و پژوهشی مرتبط با سیره امام رضا(ع) و گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان برتر آثار پژوهشی در زمینه نماز با الهام از آموزه های رضوی و اهل بیت(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار اجرایی می‌شود.
از محورهای کلی این همایش می‌توان به الزامات و اقتضائات فراگیری فرهنگ نماز در سطح جامعه  برپایه فرهنگ رضوی، نماز مبتنی بر فرهنگ رضوی زمینه ساز  تمدن اسلامی، نهادینه‌سازی فرهنگ نماز مبتنی بر آموزه‌های رضوی در ابعاد کمی و کیفی و توسعه و ترویج کمی و کیفی فرهنگ نماز در بازار با تاکید بر آسیب‌شناسی اشاره کرد.
از بخش‌های اصلی این محورها شناسایی موانع و محدودیت های اساسی در برپایی نماز با شکوه، نماز و شهادت در فرهنگ رضوی و زمینه ساز ایجاد تمدن اسلامی، چگونگی نهادینه سازی فرهنگ نماز در خانواده و اجتماع، بررسی نماز در سبک زندگی ایرانی، اسلامی و ... به شمار می‌رود. 
پژوهشگران می‌توانند مقالات خود به همراه لوح فشرده، تا پنجم خردادماه سال جاری به آدرس پستی pmbonyan@yahoo.com و یا به نشانی پستی استان خراسان رضوی، مشهد، خیابان آیت‌الله عبادی، عبادی۷۳(فاطمیه)، بین فاطمیه ۲۳ و ۲۵، سازمان بسیج طلاب و روحانیون خراسان رضوی، پژوهشکده بنیان، دبیرخانه همایش نماز در فرهنگ رضوی ارسال کنند که در نهایت آثار برگزیده بعد از داوری، اول مردادماه اعلام می‌شود.
متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت پژوهشکده بنیان به آدرس shamstoos.ir و www.ebonyan.ir مراجعه کنند و یا با شماره و تلفکس ۳۵۰۷۴۴۳۶-۰۵۱ و ۰۹۱۵۳۱۰۹۱۴۵ آقای احمدآبادی تماس گیرند.
یادآور می‌شود، همایش ملی نماز در فرهنگ رضوی به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) و با همکاری ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی و دانشکده مجازی تربیت اسلامی برگزار می‌شود.